شبیه سازی CFD تهویه و پایرو سیم، تهویه پارکینگ، جت فن

شبیه سازی انتقال حرارت CFD در برد الکتریکی - PCB

شبیه سازی جریان هوا در برد الکتریکی

تولید بردها و مدار های الکتریکی (مدار ها و تجهیزات کنترلی، مخابراتی،موتورها، تجهیزات ذخیره سازی و ...) یکی از بخش های مهم صنایع امروزی است. این تولیدات که با پیشرفت های حوزه الترونیک و برق روز به روز گسترده تر می شوند در حوزه طراحی الزامات خاصی دارند.


pcb CFD simulation


در فرآیند طراحی و ساخت یک مجموعه الکتریکی، پس از طراحی مدار و اجزا الکتریکی، یکی از موارد مهم در این حوزه، طراحی و شبیه سازی انتقال حرارت PCB خواهد بود. این نوع شبیه سازی ها به شما کمک خواهد نمود تا با توجه به مشخصات قطعات و المانهای الکتریکی موجود (پردازنده، مقاومت، حافظه، خازن و ...) و با در نظر گرفتن دمای مطلوب کارکرد قطعات و مدار، میزان انتقال حرارت و وضعیت جریان هوا در داخل برد یا تجهیز الکتریکی را رصد نمایید. به این ترتیب می توان پیش بینی های لازم برای جلوگیری از بالا رفتن بیش از حد دمای تجهیز را در هنگام استفاده، لحاظ نمود و روش مناسبی برای خنک کردن المان ها در نظر گرفت.

 

با انجام شبیه سازی انتقال حرارت و جریان هوا در PCB ها، قطعات و مجموعه های الکتریکی و الکترونیکی علاوه بر امکان بررسی منافذ ورود و خروج هوا، می توان نیاز به استفاده از فن را برای مجموعه مورد نظر بررسی نمود و همچنین جانمایی و چیدمان قطعات را در پوسته برد الکتریکی بررسی نمود.


شبیه سازی انتقال حرارت برد الکتریکی


یکی از کاربرد های دیگر شبیه سازی های CFD در طراحی PCB و بردهای الکتریکی، بهینه کردن و اصلاح طرح ها و محصولات موجود می باشد. در این حالت و با توجه به توان تولیدی توسط المان های مختلف مدار و نیز هندسه و متریال بدنه دستگاه، می توان وضعیت تهویه را در داخل مجموعه الکتریکی مورد بررسی قرار داد و در صورت نیاز به تغییر در ساختار و جانمایی و یا ظرفیت فن، موارد را با استفاده از شبیه سازی و سیمولیشن انتقال حرارت چند حالته، تحلیل نمود.

در این خصوص باید توجه داشت سیمولیشن و تحلیل انتقال حرارت در PCB و برد الکترونیک، نیازمند تجربه مناسب در حوزه شبیه سازی و آشنایی با علم مکانیک سیالات می باشد.

 

  

شرکت آراکو- محمد قربانعلی بیک

شبیه سازی و سیمولیشن انتقال حرارت در PCB

شبیه سازی CFD جریان هوا در برد و مدار الکتریکی

طراحی تهویه صنعتی و شبیه سازی های سیالاتی

09124780268

02166561974

02166129745

www.araco.ir

info@araco.ir

انتقال حرارت PCB

انتقال حرارت برد الکتریکی

انتقال حرارت مدار

تحلیل گرمای مدار الکتریکی

خنک کاری برد الکتریک

دفع حرارت برد الکترونیک

سیمولیشن انتقال حرارت PCB

سیمولیشن جریان هوا PCB

سیمولیشن خنک کاری مدار الکتریک

سیمولیشن هوا در مدار برق

شبیه سازی انتقال حرارت PCB

شبیه سازی انتقال حرارت برد الکتریک

شبیه سازی انتقال حرارت مدار

شبیه سازی تهویه برد الکتریک

شبیه سازی جریان هوای پی سی بی

۹۶/۰۸/۱۵ موافقین ۱ مخالفین ۰
محمد قربانعلی بیک

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است
ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی